Tím Infohunt.cz

Autor: J. Mikoláš|16.7.2023|2 minuty čtení

Jak vyhledat telefonní číslo podle jména? (5 rychlých tipů)

Vymazal se vám v telefonu celý váš telefonní seznam kontaktů? Potřebujete najít telefonní číslo na někoho, koho znáte pouze podle jména? Možná hledáte starého přítele, obchodní kontakt nebo osobu, se kterou jste ztratili spojení. Pokud jste se ocitli v této situaci, můžete zkusit tyto tipy! Zde je několik rychlých tipů, jak vyhledat telefonní číslo podle jména.

Jak zjistit kdo mi volal z pevné linky

Jak najít telefonní číslo na osobou?

Ať už jsou vaše důvody pro vyhledávání telefonního čísla různé, pomohou vám pouze veřejně dostupné zdroje. Při hledání informace o telefonních číslech v ČR máte možnost zjistit jméno přímo od operátora, ovšem opačný postup nefunguje. V tomto případě si musíte poradit sami. Doporučujeme vyhledávání těchto informací provádět na počítači, jelikož budete otevírat různé dokumenty (PDF, Excel a Word) a webové stránky nemusí být optimalizované pro mobilní zařízení.

Telefonní číslo podle jména naleznete v telefonních seznamech

Online telefonní seznamy jsou skvělým zdrojem informací pro vyhledávání telefonních čísel. Existuje několik webových stránek, které umožňují vyhledávání telefonních čísel podle jména. Stačí zadat jméno dotyčné osoby do vyhledávacího pole a můžete získat příslušné výsledky. Tyto weby často kombinují veřejně dostupné informace z různých zdrojů, jako jsou telefonní seznamy, veřejné registry. V České Republice je možnosť telefonních seznamů obmedzená na tyhle 3 největší.

Telefonní seznam - seznam účastníků přimo od operátorů

První volbou bude určitě telefonní seznam 1181.cz, kde se nacházejí telefonní čísla osob, které souhlasily se zápisem do takového telefonního seznamu. Kromě fyzických osob obsahuje tento telefonní seznam také čísla společností nebo živnostníků.

Vyhledat telefonní číslo podle jména Vyhledávaní telefonního čísla podle jména na webu 1181.cz

Český komeční telefonní seznam Zlaté Stránky

Pokud hledáte telefonní číslo na osobu, určitě vyzkoušejte i komerční telefonní seznam ZlatéStránky.cz, kde se nacházejí mimo jiné i čísla živnostníků, společností, úřadů a lékařů. Možná osoba, kterou hledáte, má založenou živnost a existuje šance, že ji zde najdete podle jména a adresy..

Databáze společností, úřadú a podnikajícich osob

Dalším užitečným zdrojem pro vyhledávání telefonních čísel podle jména je webová stránka infobel.com. Tato online databáze obsahuje širokou škálu informací o společnostech, úřadech a podnikajících osobách. Můžete zde vyhledávat telefonní čísla podle jména, příjmení, adresy nebo obchodního názvu.

Vyhledejte číslo osoby na Google a Bing

Dalším užitečným nástrojem pro vyhledávání telefonních čísel podle jména je použití vyhledávačů, jako jsou Google a Bing. Tyto populární vyhledávače mají velkou databázi webových stránek a veřejných informací, což z nich činí užitečný zdroj při hledání telefonních čísel.

Pro vyhledání čísla osoby jednoduše zadejte její jméno do vyhledávacího pole vyhledávače. Poté procházejte výsledky vyhledávání, které obsahují informace o dané osobě, včetně telefonních čísel. Můžete narazit na webové stránky, sociální profily nebo veřejně dostupné kontaktní informace, které vám umožní zjistit telefonní číslo hledané osoby.

Při používání vyhledávačů jako Google a Bing se však může stát, že výsledky vyhledávání budou obsahovat informace z různých zdrojů a nemusí být vždy aktuální.

Víte kde osoba pracuje?

Je to sice netradiční způsob, ale pokud jste v časové tísni a nic jiného nefungovalo, můžete si najít webové stránky zaměstnavatele a podívat se na jejich sekci "Kontakt". Možná tam bude uvedeno pracovní telefonní číslo osoby, kterou hledáte. Alternativně můžete zavolat a zeptat se na číslo. Jestli vysvětlíte situaci, proč číslo tak naléhavě hledáte, tak vám zaměstnanci mohou být nápomocní.

Vyžkoušejte hledat telefonní číslo podle jména na sociálnich sítich

Dalším zajímavým způsobem, jak vyhledávat telefonní čísla podle jména, je využití sociálních sítí jako Facebook, LinkedIn, Instagram.

Najděte si profil osoby například na Facebooku a podívejte se do historie příspěvků, zda osoba nesdílela své číslo (například při prodeji něčeho prostřednictvím Facebook Marketplace, kde se často nachází i kontakt na osobu).

FB Marketplace

Aplikace pro sdílení kontaktů

Túto možnosť odporúčame až ako poslednú, nakoľko databáza v tejto aplikácií môže byť limitovaná, je však bezplatná takže za pokus nič nedáte.

V aplikácií Truecaller je možné vyhľadať aj telefónne číslo podľa mena, ako vidíte na obrázku nižšie. Hľadanie podľa adresy však nie je možné.

Truecaller
Kto mi volal? Majiteľa čísla zistíme za Vás - do 3 minút

Zjistíme jméno majitele telefonního čísla do 3 minut!

Chcete vědět jméno toho, kdo vám volal? Do 3 minut od odeslání objednávky zjistíme jméno majitele telefonního čísla.
Zjistit kdo mi volal

Autor: Jakub Mikoláš, Infohunt s.r.o.

Zakladatel služby Infohunt s.r.o., která pomáhá zákazníkům identifikovat neznámá a potenciálně nebezpečná telefonní čísla. Již přes 5 let je mou specializací zjišťování informací z veřejně dostupných zdrojů (prostřednictvím OSINT analýzy).

Na Váš e-mail odešleme nové heslo, se kterým se přihlásíte.
zavřít
získat nové heslo
Na Váš e-mail jsme odeslali nové heslo, se kterým se přihlásíte. Pokud jste ho ještě nedostali, podívejte se také do složky SPAM.
zavřít
Odeslání nového hesla neproběhlo - zřejmě jsme Vám ho už poslali (zkontrolujte si prosím i složku SPAM).
zavřít
Heslo bylo nastaveno. Odteď se bude vyžadovat heslo při každém přihlášení. Přihlašování heslem je možné zrušit v nastaveních účtu.
zavřít
Nastavení hesla
Nové heslo bylo úspěšně nastaveno
Hesla se neshodují nebo jsou příliš krátké