Tím Infohunt.cz

Autor: J. Mikoláš|16.7.2023|4 minuty čtení

Jak Zjistit, Kdo mi Volal z Pevné Linky? 4 Způsoby Zdarma

Pevné linky jsou stále běžnou formou telefonního spojení a často se setkáváme s neznámými čísly, která nám volají právě z takových čísel. Může to být frustrující a zvednout telefon bez znalosti totožnosti volajícího je často otravné.

Jak zjistit kdo mi volal z pevné linky Pevné linky jsou stále populární zejména mezi staršími lidmi a organizacemi

Nicméně, existuje několik tipů a triků, které mohou pomoci odhalit totožnost osoby organizace nebo společnosti za volajícím číslem z pevné linky. V tomto článku vám představíme užitečné tipy, jak zjistit, kdo volá z pevné linky.

Pevné linky, i když v dnešní době získaly konkurenci v podobě mobilních telefonů a internetových komunikačních platforem, stále mají své místo v komunikačním světě. Existují různé typy pevných linek, které se liší svými vlastnostmi a použitím.

Prvním typem pevné linky je ta tradiční, kterou všichni dobře známe z našich domovů nebo domu našich starých rodičů. Tento typ pevné linky je připojen přímo k telefonnímu vedení a využívá tradičních telefonních přístrojů. Máme zde fyzickou telefonní linku, která umožňuje přijímat i uskutečňovat hovory. Tento typ pevné linky je často používán v domácnostech a menších firmách.

Druhým typem pevné linky je tzv. 'VoIP' pevná linka. Zkratka VoIP znamená Voice over Internet Protocol, což je technologie, která umožňuje přenos hlasových hovorů pomocí internetového připojení. 'VoIP' pevná linka je často určena pro větší společnosti a call centra, kde je potřeba flexibilně propojovat hovory mezi různými odděleními nebo agenty. Tato technologie umožňuje využívat různé funkce, jako jsou konferenční hovory, přesměrování hovorů a další pokročilé komunikační možnosti.

Kdo ještě pevné linky používá?

Z našich zkušeností při zjišťování majitelů čísel víme, že pevné linky jsou nejčastěji využívány:

 • Staršími lidmi
 • Společnostmi (například operátory zákaznické podpory)
 • Call centry (pro účel průzkumu trhu)
 • Státními institucemi (nejčastěji to jsou Nemocnice, Česká správa sociálního zabezpečení, Finanční úřad a Česká Pošta)

Jak zjistím, kdo volá z pevné linky?

Níže najdete uvedené zdroje o tom, jak zjistit, kdo mi volal z pevné linky, které jsou zdarma. Pevné linky mají horší možnosti vyhledávání, protože se nepoužívají v aplikacích, jako je například Skype, kde je možné zjistit pouze mobilní telefonní čísla.

Online vyhledávače Google, Bing

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit informace o neznámém telefonním čísle, je použít online vyhledávače. Existuje několik specializovaných webových stránek, které vám umožní zadat číslo a vyhledat související informace. Tyto stránky často shromažďují data z veřejně dostupných zdrojů, jako jsou telefonní seznamy, a mohou poskytnout informace o majiteli čísla, adrese nebo dalších relevantních údajích.

Skopírujte si telefonní číslo pevné linky, které vám volalo a vyhledejte jej přes Google a Bing. Je vhodné použít oba vyhledávače, protože výsledky mohou být v jednom skryté.

Jak zjistit kdo mi volal z pevné linky: Vyhledávače Tekhle může vypadat výsledek vyhledání pevné linky přes Google

TIP: Při vyhledávání čísla vložte před a za pevnou linku uvozovky. Bez uvozovek totiž vyhledávače mohou zobrazit úplně jiná čísla a nesprávné jméno.

Fóra s hodnocením pevných linek

Dalším užitečným zdrojem informací můžou být online komunitní fóra a diskusní skupiny zaměřené na téma telefonních čísel a spamových hovorů. Často se stává, že lidé sdílí své zkušenosti s neznámými čísly a popisují, s kým měli kontakt. Zkuste prohledat tyto platformy pomocí klíčových slov, jako je číslo, které vám volalo. Možná najdete užitečné informace od ostatních uživatelů, kteří se setkali se stejným číslem pevné linky. Můžete vyzkoušet fórum o telefonních číslech:

 • Hledam.net
Hledam.net Tekhle může vypadat výsledek vyhledání na webe Hledam.net

Otravné hovory z pevných linek?

Počet nevyžádaných telemarketingových hovorů z pevných linek se od července 2022 radikálně snížil díky novelizaci zákona č. 374/2021 Sb. o elektronických komunikacích.

§96: Je zakázáno prostřednictvím sítí nebo služeb elektronických komunikací nabízet marketingovou reklamu nebo jiný obdobný způsob nabídky zboží nebo služeb účastníkům nebo uživatelům, kteří ve veřejném seznamu podle § 95 odst. 1 písm. b) nebo § 95 odst. 2 neuvedli, že si přejí být kontaktováni za účelem marketingu.

To se však netýká telemarketingových hovorů, které jste si vyžádali (například při registraci v e-shopu nebo u operátora v rámci zlepšení služeb).

Kto mi volal? Majiteľa čísla zistíme za Vás - do 3 minút

Zjistíme jméno majitele telefonního čísla do 3 minut!

Chcete vědět jméno toho, kdo vám volal? Do 3 minut od odeslání objednávky zjistíme jméno majitele telefonního čísla.
Zjistit kdo mi volal

Aplikace pro identifikaci telemarketingu

Pokud vás přesto obtěžuje telemarketing a chcete zjistit informace o telefonních číslech, můžete si stáhnout do telefonu s operačním systémem Android nebo iOS aplikaci Hiya, která umí identifikovat otravná čísla.

Hyia aplikace Aplikace je dostupná ke stažení na Google Play i Apple Store

Operátor vám může poskytnout identifikaci majitele

Pokud je číslo pevné linky obtěžující, můžete se obrátit na svého mobilního operátora se žádostí o identifikaci telefonního čísla pevné linky. Tato možnost je poskytována podle § 67 odst. 1 zákona o elektronických komunikacích. Je však třeba poznamenat, že tato služba u operátora může být zpoplatněná a navíc vaše žádost nemusí být schválena.

Například telekomunikační operátor O2 poskytuje identifikaci zlomyslného volání za poplatek do 10 dní. Identifikují veřejná i skrytá telefonní čísla.

O2 majitel telefonního čísla Nabídka identifikace pevné linky od operátora O2

Jak zablokovat telefonní číslo: Android

Pokud chcete zablokovat číslo v systému Android, postupujte následovně:

 • 1. Otevřete aplikaci Telefon.
 • 2. Najděte číslo které chcete zablokovat v seznamu volání.
 • 3. Otevřete podrobnosti kontaktu: Klepněte na číslo, abyste otevřeli podrobnosti kontaktu.
 • 4. Přejděte do možností blokování: V podrobnostech kontaktu vyhledejte možnosti nebo nastavení týkající se blokování čísla.
 • 5. Aktivujte blokování čísla: V nastavení blokování čísla klepněte na možnost, která vám umožní zablokovat dané číslo. Můžete zvolit možnost "Zablokovat číslo" nebo "Blokovat volání".

Jak zablokovat telefonní číslo: iPhone

Pokud chcete zablokovat číslo v zařízení Apple, postupujte následovně:

 • 1. Otevřete aplikaci Telefon.
 • 2. Přejděte do seznamu volání: V dolní části aplikace Telefon vyberte záložku nebo ikonu "Volání" nebo "Historie volání"..
 • 3. Vyberte nežádoucí číslo: V seznamu volání vyhledejte nežádoucí číslo, které chcete zablokovat.
 • 4. Otevřete podrobnosti kontaktu: Klepněte na číslo, abyste otevřeli podrobnosti kontaktu..
 • 5. Přejděte do možností blokování: V podrobnostech kontaktu přejděte dolů a klepněte na možnost "Blokovat číslo".

Autor: Jakub Mikoláš, Infohunt s.r.o.

Zakladatel služby Infohunt s.r.o., která pomáhá zákazníkům identifikovat neznámá a potenciálně nebezpečná telefonní čísla. Již přes 5 let je mou specializací zjišťování informací z veřejně dostupných zdrojů (prostřednictvím OSINT analýzy).

Na Váš e-mail odešleme nové heslo, se kterým se přihlásíte.
zavřít
získat nové heslo
Na Váš e-mail jsme odeslali nové heslo, se kterým se přihlásíte. Pokud jste ho ještě nedostali, podívejte se také do složky SPAM.
zavřít
Odeslání nového hesla neproběhlo - zřejmě jsme Vám ho už poslali (zkontrolujte si prosím i složku SPAM).
zavřít
Heslo bylo nastaveno. Odteď se bude vyžadovat heslo při každém přihlášení. Přihlašování heslem je možné zrušit v nastaveních účtu.
zavřít
Nastavení hesla
Nové heslo bylo úspěšně nastaveno
Hesla se neshodují nebo jsou příliš krátké